Start: 60kg59kg58kg57kg56kg55kg54kg53kg52kg → 51kg → 50kg → 49kg →48kg

Má oblíbená

1. března 2013 v 19:18 | Karol |  ANA čtivo :)
Dnes jsem ji dočetla. Je skvělá. Už jsem ji četla 3x a mohla bych stále dokola.Hlavní postavou románu je již tradičně dívka, šestnáctiletá středoškolačka Edita Havlová. Ta má jeden zásadní problém: svou postavu, která je podle ní samotné, a i podle jejích spolužáků, kteří se jí posmívají, neúměrně tlustá. Měří sice 180 cm, ale váží 73 kg, a tak si připadá doslova jako golem. Je ale odhodlaná svůj problém řešit, a to radikálně a to - jak se záhy ukáže - až moc radikálně! Přestane najednou jíst vše, co je sladké nebo tučné, navíc cvičí, a proto asi nikoho nepřekvapí, že intenzivně začíná ztrácet na váze a, jak asi většina čtenářů sama vytuší, začne Edita nakonec bojovat s anorexií.
Editin jídelníček je opravdu zdrcující: ke snídani nevelké množství műsli, namísto plnohodnotného oběda postačí mrkev a večeři nahradí cvičení! S touto změnou se samozřejmě mění i Editina psychika. Jako holka "krev a mlíko" byla vždy veselá, bezstarostná. Teď se z ní stala jen hromádka nervů s věčně špatnou náladou. Uzavřela se před celým světem, dokonce i před kamarády, kteří se jí rozhodli pomoci. Začala žít ve vlastním světě, což jí rozhodně na psychice nepřidalo a samozřejmě ani nepřinášelo nic dobrého.
Editě se začínají lámat nehty, padají jí vlasy, vynechává menstruace… Přestože se snaží všechny tyto změny před svými kamarádkami maskovat, před sebou je samozřejmě skrývat nedokáže. Nejen jí tedy záhy jasné, že trpí anorexií.

Zkopírováno z http://www.bux.cz/literarni-kavarna/ctenarske-recenze/stripky-mych-lasek.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama